GERÇEKTEN İŞE YARAYAN 19 BASİT PSİKOLOJİK NUMARA

İstediğiniz birşeyi elde etmek için hiç psikolojik numaralar denemek zorunda kaldınız mı? Günümüzde bir sürü psikolojik numara ve nörolinguistik programlama tüyoları mevcut ve bunlar hakkında milyonlarca kitap ve makale yazılıyor. Bu numaraların birçoğu, profesyonellerin insanları istedikleri gibi yönlendirmelerini önlüyor ve diğer insanların kendilerini aldatmasını engellememek için kullanılıyor. Acaba sıradan insanların da günlük hayatlarında kullanabileceği ipuçları var mı?
Psikoloji, göz ardı edilemeyecek belli başlı kuralları olan bir bilimdir. Modern pazarlama uzmanları, girişimciler ve hatta dolandırıcılar bile bunları artık iyice idrak etmiştir. Olumlu Bak olarak, günlük hayatta kullanabileceğiniz, hedeflerinize ulaşmanızı daha kolaylaştıracak ve hayatınızın daha heyecan verici olmasını sağlayacak birkaç psikolojik numarayı size sunmak istiyoruz.

Zaman bilgileri:
#1 0:29
#2 0:58
#3 1:18
#4 1:46
#5 2:03
#6 2:17
#7 2:40
#8 3:06
#9 3:21
#10 3:36
#11 3:55
#12 4:20
#13 4:49
#14 5:19
#15 5:51
#16 6:04
#17 6:19
#18 6:38
#19 7:04
#psikolojikhileler #psikolojikipuçları
ÖZETLER:
- Bir şey istiyorsanız "Acaba ... bunu yapabili misiniz" diye bir cümle kurmayın. Bu diğer kişinin, bilinç altında soracağınız sorunun teorik bir soru olup olmadığını sorgulamasına sebep olabilir.
- Birinin rahatsız hissetmesini istiyorsanız, konuşma sırasında alnının ortasına bakın.
- Konuştuğunuz kişi bir soruya cevap vermekten kaçınmaya çalışıyorsa, görüşme sırasında göz temasınızı kesmeden bir süre bekleyin.
- Cevabının olumlu olmasını istediğiniz bir soru soracaksanız, isteğinizi dile getirirken kafanızı hafifçe yukarı aşağı sallayın. Bu numara genellikle restoran çalışanları tarafından müşterilerin daha fazla sipariş vermesini sağlamak için kullanılır ve oldukça etkilidir!
- Biri gerçekten birşey yapmaya yoğunlaşmışken (mesela önemli bir telefon görüşmesi yaparken), elinizi o an ona uzatıp elinde tuttuğu herhangi bir şey ondan alabilirsiniz.
- Birisinin sizin için bir şey yapmasını istiyorsanız, sıradan bir şekilde muhtemelen bunu beceremeyeceklerini söyleyin. Çoğu insan, yeteneklerinden şüphe duyulduğunda aksini kanıtlamak için fazladan çaba gösterir.
- Müzakereler sırasında kullanılabilecek güzel bir numara da karşınızdaki kişinin teklifini genel çizgileriyle beğendiyseniz ancak daha iyi şartlar için zorlamak istiyorsanız, biraz hayal kırıklığına uğramış gibi davranmaktır.
- Alarm saatiniz çalar çalmaz oturur pozisyona gelin, yumruklarınızı sıkın ve sanki harika bir gol atmış bir futbolcuymuşsunuz gibi "İşte bu!" diye bağırın. Kulağa biraz tuhaf geliyor, ama bu gerçekten yataktan daha dinç hissederek kalkmanızı sağlar.
- Bir kişi sizi bir tartışmanın içine veya dramatik bir duruma sokmaya çalışırsa, ona güzel şeyler söyleyin. ''Güzel söz yılanı dileğinden çıkarır'' numarası o kişinin davranışına hemen son vermesini sağlayacaktır.
- Ekibinizde iş sürecini yavaşlatarak aksatan tembel biri varsa, "Bunu yap" diyerek bir görev vermeyin. "Bununla başla" demek daha iyi olacaktır.
- Metroda biri size gözünü dikmiş bakıyorsa (bu çok sık olur, değil mi?), o kişinin ayakkabılarına bakın. Pes etmeden bakmaya devam edin! Bu onu çıldırtacaktır!
- Birisi yanlış bir şey yaptıysa ve siz de çok suçlayıcı konuşmak istemiyorsanız, kendinizi daha farklı bir şekilde ifade edin.
- Gece iyi uyayamadıysanız, kendi kendinize iyi uyuduğuzu söyleyin. Biliyorum, insana saçma geliyor ama içten söylerseniz %100 işe yarıyor!
- İnsanlar bir günün başında ve sonunda olanları daha iyi hatırlarlar. Arada olup biten her şey, bulanıktır.

Olumlu bak kanalına abone olmak için: goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: goo.gl/988RDr

YORUMLAR

 • 1:14 ağnının ortasına yapıştır anladım mk

  AlphaGamer TRAlphaGamer TR9 saatler önce
 • blackstaredu.org/detail/video-l4tWdTmYZoM.html Verdiğim linkte videonun 1 kasımda yüklenmiş orjinal halini bulabilirsiniz. Olumlu bak kanalı videonun resimlerini bile değiştirmeden sadece türkçe dublajlayıp yayınlıyor. Yabancı youtube kanallarından içerik çalıp para kazanmak nasıl bir his sevgili kanal sahibi?

  irfan avcıirfan avcı12 saatler önce
 • Fizik çalışıyordum nerden buraya geldim

  Yeşim KenanYeşim Kenan15 saatler önce
 • Saat : 1,47 Sabah ellerimi sıkıp işteğ buh diyerek kalkıcam eğer işe yararsa yanıtta belirtirim.

  JardensJardens15 saatler önce
 • Ben normalde insanların gözune uzun bakmaktan kacınırım Yurda geldiğimden beri bunu aştım mesela yemekhanede falan uzun uzun suratima bakan birini farkettiğimde ben de onun gözlerine bakmaya basliyorum dogrudan bjraz sonra bikac sn icinde ceviriyolar kafalarını çok eğlenceli hdhdhdhdj

  Merve SMerve S15 saatler önce
 • hepsini farkinda olmadan yapiyormuşum harbi la:) ha birde şuan okadar uykum gelmesine rağmen uzun videoyu nasl izledim ben şok normalde kısa keserdim herhangi bi videoyu uykum gelince adam hızlı anlatmış ki heycan oluştursun sıklmayi önlemiş birde çok hızli konusuyor insanin dikkati sözlere videoya yoğunlaşiyor bu taktikte güzelmiş shjllgfnmghjk😊😊👍

  mer yemmer yem15 saatler önce
 • Ewt. 18. Örneği çok kullaniyorum mesala ben kopekten korkarım ama köpek görünce KORKMUYORUM BEN COK CESURUM O SADECE KÖPEK BANA ZARAR VEREMEZ ..vs diyorum bir de bakmisim gitmis ve icimdeki korku kaybolup gider 😅

  x.x fatma nurx.x fatma nur15 saatler önce
 • Sokarım Böyle Psikolojiye Hepsi Saçma

  İdris Öztürkİdris Öztürk15 saatler önce
 • Sabah lin deni yecem

  OYUN ZAMANIOYUN ZAMANI16 saatler önce
 • Bu video bright Side kanalından çalınmıştır sözler resimler felan haram olsun bu para

  Furkan SarıdoğanFurkan Sarıdoğan16 saatler önce
 • Her şeyi çok ciddiye alıyordum sanki ölümsüz müşüm gibi..

  Son KaleSon Kale16 saatler önce
 • Bir kişi sırrını size anlatmaya kalkışıyor fakat kararsız kalıp duraksadığı sırada ona " çok özelse anlatma " dediğiniz zaman,, " yok hayır özel değil " deyip anlatmaya başlıyor % 200 gerçektir.

  sailorsailor16 saatler önce
 • Abi her şey çok güzel , iyi , hoşta- gerçekten videoyu eleştirmek istemem -ama "Her şey" de şey ayrı yazılır.Şey daima ayrı yazılır

  Kemal GüngörKemal Güngör17 saatler önce
 • Bana metroda değil okulda derste bakıyorlar ( hem çocuğun ayakkabısını nasıl görcem ??)

  GİZEMLİ KUZENLER TVGİZEMLİ KUZENLER TV17 saatler önce
 • 6. numarayı ben annemde kullanıyorum mesela annem teyzemle konuşurken sofrayı toplamamak için anne dışarı çıkıyımmı diyorum annem telefona daldığı için beni ilk kez duymuyo anne lütfen herkes dışarda diyince tamam çık diyip konuşmasına devam ediyo söwlfkdlfjıd

  Beyza Nur TekinBeyza Nur Tekin17 saatler önce
 • Sabah dinç uyanmak için bi anda kalkıp fortnite dansı yaouyorum ve gayetde iyi hissediyorum ve best taktik herkezde dednesin işe yarıyor.

  Ahmet KocaAhmet Koca17 saatler önce
 • En iyi sinir etme yolu (Herkezde olmaz!) Ana bacı gir

  KarışıkOyuncuKarışıkOyuncu17 saatler önce
 • ben biliyorumm, birinin size aşık olduğunu anlamak için...mesela benim kız arkadaşım var o bana aşık bende ona aşığım ve ona söyleyemiyorum o da bana sösleyemiyor ama ben anlıyorum ben sınıf arkadaşımın yanına oturuyordum ve bana "hep onun yanına oturuyorsun birazda benim yanıma otur"dedi oradan anladım adıda nehir

  turgut turgutturgut turgut18 saatler önce
  • Kaç yaşındasın?

   여으무르Yağmur여으무르Yağmur16 saatler önce
 • bence biri size bakarken sizde ona bakıp ciddi bir şekilde ,hayırdır diye kafa sallarsanız önüne dönecektir.Denediğim ve olumlu sonuç aldığım numaradır.

  FatmssFatmss18 saatler önce
 • Video izlemeyip yorum okuyanlar +1 :)

  Nərmin AbdullazadəNərmin Abdullazadə18 saatler önce
 • 10 numarada Sabah namaza kalkınca Allahdulillah elezi ahyana bağda ma âmâtâna ilehni nuşur Aguzbillahhimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim Senden Mutlu insan yok o gun Allhamdulillah :)

  Muhammed KurbanovMuhammed Kurbanov18 saatler önce
 • Bright Side kanalının videoları türkçeleştirmek ile content üretmiş olmuyorsunuz. Yüz karaları

  Prettywhen IcryPrettywhen Icry18 saatler önce
 • Birkaç anlatım bozukluğu ve yazım yanlışı dikkatimi çekti, biraz daha dikkat etmeni öneririm: birşey yazmışsın doğrusu bir şey (şey kendinden önceki kelimeden hep ayrı yazılır), "güzel söz yılanı deliğinden çıkarır" değil "tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır"

  yn byn b18 saatler önce
 • 4:05 ben genelde olmak istediğim kişiliği yansıtan şarkıları dinleyerek uyanıyorum. Bomba gibi de kalkıyorum. Kötü örnek olmak istemem ama zaten kulaklıkla yatıp kulaklıkla kalkıyorum.

  müslüm sarımüslüm sarı19 saatler önce
 • Bright Side isimli kanlada orjinal video

  KiritoKirito19 saatler önce
 • Ne güzel çalmış

  KiritoKirito19 saatler önce
 • şey ayrı yazılıyor. :)

  Cheon. DCheon. D19 saatler önce
 • Hey sen bu sayıyı okur musun 163733712473162496 Sayıyı okumadığın için ordaki "e" harfini de görmedin. Şimdide kalkıp "e" harfini aradın ve bulamadın :) Emeğe saygı beğenin lütfen +👍🏻

  Ayhan NebiyevAyhan Nebiyev19 saatler önce
 • Yok yok ben yapamıyorum bu erken kalkmak isini ben uyanınca sanki dünyadaki 7 milyar insan uyuyor bitek ben ayaktayım gibi hissediyorum nasıl dinc olabilirimki?

  Elif AydınElif Aydın20 saatler önce
 • Yav yok böyle bişi amk hikaye hepsi

  Ailenizin AvukatıAilenizin Avukatı20 saatler önce
 • @OLUMLU BAK Bir şeyi unutmaman gerekiyorsa kendine durmadan hatirla demelisin. Çünkü unutma kelimesini kullanınca bilincin de "unut" diye kalır. Yani hatirla kelimesini kullanırsan bilincin de "hatirla" olarak kalir ve sürekli hatirla kelimesini kullanirsan hep hatirlarsin.Örneğin evden çıkarken anahtari almayi unutmamaliyim, değil de evden çıkarken anahtari almayi hatirlamaliyim diyince hatirlamadığın zaman neredeyse hiç olmaz.

  MR. GreenMR. Green20 saatler önce
 • Ben babamdan cips almasını istediğimde isteme şeklim şu:baba nooooluur cips al Allah'ını seviyosan cips al babaaaa. Ondan sonra sayıklama başlar... Cips,cips,cips,cips,cips,cips,cips,ciiips. Babam:tmm alırım.

  Fifo PieFifo Pie20 saatler önce
 • Benim çevremde işe YARAMAZ Benim çevremdekiler cin GİBİDİR

  Delisin DelisinDelisin Delisin20 saatler önce
 • Daha bunun gibi bir çok teknik var senin anlatımların buz dağının görünen kısmı bile deyil

  Müge AksoyMüge Aksoy20 saatler önce
 • Empati kurmak için birisiyle konuşurken aynı zamanda kendimizi 3.kişi yapıp konuşmayı izlemeliyiz.vs....

  Mustafa ÖzmenMustafa Özmen20 saatler önce
 • ulan 2 numarayi yaptim ne bakiyon ya nevar ne istiyon soruyolar hayahaha

  Koç ŞenolKoç Şenol20 saatler önce
 • Neden 19 neden 20 değil? :( Ellerim titriyor bak 😂😂😂😂 Yapmayın şöyle şeyler rica ediyorum xnsmmmsksmx

  İce Colorİce Color21 saatler önce
 • İstediğim şeyi yaptırmak için gözlerine gülümseyerek bakıyorum oluyor :D

  Berna AtesciBerna Atesci21 saatler önce
 • Denedim sabah sabah ne bağırıyon diyr kızdılar

  FramantalEXFramantalEX21 saatler önce
 • bu videonun ingilizcesi geçen hafta yayınlandı neden çalıyorsunuz ? rezilsiniz..

  Cam SileceğiCam Sileceği21 saatler önce
 • Erkek li bayanli bana coook dik bakanlar var bir türlü çözemedim :)

  selim erginselim ergin21 saatler önce
 • Sayenizde yeni bir isim var işveren benim aklımda daha çok kaldığımı soyledi teşekkürler

  hakan Uçarhakan Uçar21 saatler önce
 • Dinç uyanmak için kalkıp iste bu diye bağırcam İyi hoş bunu anladımda, ben daha kafamı kaldırma leveline geçemiyorum onu ne yapçam Jdjdncjcjc

  Betül UsluBetül Uslu21 saatler önce
 • Neden 19 neden 20 değil ?

  İlknur Çiftçiİlknur Çiftçi21 saatler önce
 • Yabanci videolari cok iyi caliyorsunuz tesekkurler basarilarinizin devamini bekliyorum .

  KUTSAL ÇAYKUTSAL ÇAY22 saatler önce
 • Az daha hızlı konuşsanız çok daha fazla severim videolarınız. Cidden geçerken fazla geçiyorum sinirim bozuluyor

  Havva NurHavva Nur22 saatler önce
 • Bildiğim birşey var. Mesela bir şeyi öğrenmeye çalışıyorsanız, ya da 2 kişi konuşurken, konuştukları şey hakkında bilgi edinmeye çalışıyorsanız. Sizi duydum deyin, sonra onlar size inanmayacaktır büyük ihtimalle ve sonra siz pot kırmış gibi davranın ve yok yok duymadım deyin onlar size ne konuştuklarını sorduklarında hayır duymadım ben yalan söylüyorum deyin zaten size durumu açıklamak isteyeceklerdir. %100 işe yaramasa da bende işe yarıyor

  Bir Kitapist KızBir Kitapist Kız22 saatler önce
 • 07:16 Ben iyi uyuduğumda bile iyi uyuduğuma kendimi inandıramıyorum :)

  Furkan GaziFurkan Gazi22 saatler önce
 • 3.19 da ama diyorsun abi ama alt yazıda ana yazıyor

  Gizemli !? Gizemli !?Gizemli !? Gizemli !?22 saatler önce
 • 3:55 sonra babam beni siksin

  Sarımsaklı Bebe biskuvisiSarımsaklı Bebe biskuvisi23 saatler önce
GERÇEKTEN İŞE YARAYAN 19 BASİT PSİKOLOJİK NUMARA